Recenzja - Sława II
Hej kochani. W zeszłym roku ukazał się drugi tom pięknego komiksu Łukasza Wnuczka, w którym głównie poruszamy się w świecie demonologii słowiańskiej. Czas na kilka słów o nim.
Zapraszam!
Zapraszam!
Fabuła drugiego tomu Sławy (recenzja pierwszego: https://pijanamorana.blogspot.com/2023/12/sawa-recenzja-komiksu.html) toczy się leniwie, więc niewiele zagadek udało nam się rozwiązać w oczekiwaniu na kontynuację. Na arenie zobaczycie jednak kolejne demony, także mamy tu istoty z domeny leśnej, domowej, wodnej i polnej. Pojawiają się również powoli pierwsi bogowie, za których można uznać Rodzanice, choć dyskusje o prządkach losu porządkujące je w świecie bogów lub demonów nadal się toczą. Autor generalnie nie spoczywa na laurach i nie można uznać go za leniwego. Oprócz doskonałej znajomości demonologii słowiańskiej wprowadza własne, arcyciekawe koncepcje co do ich funkcjonowania, co jest oczywiście odmianą względem kanonu. Autorzy komiksów niezwykle często zaczęli wybierać tę dziedzinę, ale rzadko wychodzą poza strefę komfortu i bestiariusze.
Co z fabułą? Można powiedzieć, że toczy się oczami trzech bohaterów, tytułowej Sławy, Mirka i Jarka. Południcy udaje się odkryć tajemnice swojej człeczej przeszłości, ognisty chłopak mimo otrzymanych wskazówek nie jest bliżej odkrycia swojej własnej natury, a Jarko uczynnie pracuje na miano szanowanego i pełnoprawnego obywatela osady.
Jak już wspomniałam Mirko, który jest niepisanym głównym bohaterem nie zbliża się, zdaje się, o krok w rozwiązaniu własnej zagadki. Niezaprzeczalnie błądząc nie może się jednak nudzić. Wpada w kolejne tarapaty, niczym w sidła na niedźwiedzia, jakby przyciągał nieszczęścia. Zyskuje też nowych popleczników i towarzyszy podróży - kolejno Alabasta i licho, które wichrzyło w pierwszym tomie.
Komentarze
Prześlij komentarz